Okiem na Horror

Okiem na Horror

niedziela, 17 stycznia 2016

Zbrodnia w cieniu mafii. Loża niewiniątek - M. Giuttari.


Zbrodnia w cieniu mafii.
Michele Giuttari to emerytowany szef policji, który zasłynął w sprawie seryjnego mordercy -Potwora z Florencji. W czasie swojej kariery zawodowej prowadził ważne śledztwa przeciwko mafii kalabryjskiej i zorganizowanym grupom przestępczym z Chin. Swoje doświadczenie zawodowe postanowił wykorzystać jako pisarz. 

Seria o komisarzu Ferrara liczy sobie sześc części, a "Loża niewiniątek" to druga powieść z tej serii. W Loży  komisarz Michele Ferrara znajduje się w centrum zagmatwanej intrygi: z przedawkowania narkotyków umiera dziewczynka, a w mieście popełnione zostają dwa zabójstwa. W świecie podziemia wciąż toczy się bezpardonowa walka o wpływy w Toskanii między albańską mafią a Cosa Nostrą. Te dwa ciągi pozornie ze sobą niepowiązanych wydarzeń okazują się częścią większej sprawy, którą może rozwiązać tylko Ferrara. Śledztwo zaczyna go angażować emocjonalnie szczególnie od chwili, kiedy jego najlepszy przyjaciel Massimo Verga znika w tajemniczych okolicznościach i jest poszukiwany w związku z morderstwem w Versilia. 


Komisarz Ferrara będzie musiał stawić czoło zmowie milczenia i wszechmocnym organizacjom przestępczym, a po tym jak zostanie zawieszony, będzie mógł liczyć jedynie na miłość swojej żony Petry i lojalność najbliższych współpracowników. Znajdzie się w piekle, gdzie wszystko jest na sprzedaż, wszystko ma swoją cenę, a ofiarami są bezbronni, często bezimienni ludzie. Już od pierwszych chwil czytelnik wprowadzony zostaje w bezlitosny świat zbrodni. Tym razem ofiara to nastoletnia dziewczynka, a jej śmierć jest według wszystkich skutkiem przedawkowania narkotyków. Dla komisarza Ferrara bardzo podejrzanym staje się fakt, że nikt nie ma wątpliwości co do przyczyny zgonu. Tak ,jakby komuś bardzo zależało na szybkim zamknięciu tej sprawy... 
Ferrara jest pełen złych przeczuć i zaczyna krok po kroku poznawać przeszłość ofiary. Doświadczenie zawodowe i instynkt, który nigdy go nie zawiódł sprawiają, że do komisarza docierają kolejne, brutalne fakty podczas prowadzenia tego śledztwa. Ferrara może liczyć na pomoc współpracowników, którzy znając jego metody pracy wierzą, że śledztwo zakończy się sukcesem. Niestety, nie wszystkim podoba się to zaangażowanie i komisarz zostaje zawieszony w czynnościach zawodowych. Jednak to nie zraża naszego bohatera i z pomocą swojej cudownej żony Petry na własną rękę próbują odnaleźć zabójcę. Kolejne etapy dochodzenia odkrywają ciemną stronę włoskiej masoniery. Narkotyki, gwałty, pedofilia i przemyt-wszystko to pod przykrywką wpływowych i bogatych ludzi na wysokich stanowiskach. Zmowa milczenia i grupy przestępcze to teraz dwa największe problemy komisarza. W międzyczasie komisarz musi odnaleźć swojego najlepszego przyjaciela i oczyścić jego imię z zarzutu zabójstwa. 

Czy obie te sprawy mają ze sobą związek?
Czy komisarz stanie i tym razem na wysokości zadania?
Przekonajcie się sami.


To moja pierwsza przygoda z włoskim kryminałem i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. Książka napisana jest dobrze i zawiera wszystkie cechy kryminału. Wielowątkowa akcja może czasami nas męczyć, ale i do tego można się przyzwyczaić. Książkę czyta się szybko.
Polecam każdemu, kto dla odmiany pragnie przeczytać kryminał prosto z gorącej, sierpniowej Italii.Loża niewiniątek
Wydawnictwo:Zysk i S-ka
Oprawa:miękka
Stron:403


Beata Sokołowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz