Okiem na Horror

Okiem na Horror

środa, 24 września 2014

Co w Oku widać?

Umiłowani Bracia i Siostry w Horrorze
Zazwyczaj na blogu mogliście przeczytać wywiady, opinie o książkach i opowiadania. Czasami pojawiała się jakaś - powiedzmy rozprawka z czymś :)
Dzisiaj jeżeli macie ochotę, to przeczytajcie co do końca roku kalendarzowego, będzie się działo w firmie Okiem na Horror. A działo się będzie.Zacznijmy od tematu może, nie horrorowego, lecz kryminalnego i to tego z najwyższej półki. Ponieważ moim założeniem jest popularyzacja ogólnie czytelnictwa i namawiania Was i innych do czytania książek, łapię się wszelkich projektów, które mają temu służyć. Nie chodzi tutaj o jakieś.... nie wiem, odpuszczenie sobie tematów horroru, czy popadanie dla zysku (różnie rozumianego) w literaturę, która świetnie się sprzedaje a więc można na tym coś uczknąć.
Nie.
Kompletnie nie chodzi o to. Choć często, przy różnych projektach trzeba godzić się na tematy, które są OKU nie miłe. Lecz gdyby nie ten "przymuszony kompromis" to wielu tematów byśmy nie mogli zorganizować. Takie czasy. A cel pozostaje ten sam. Popularyzować literaturę, pomagać polskim twórcom grozy, namawiać od czytania książek.
I cała filozofia.
 No dobra ja tu gadu gadu, a o pewnej kobiecie należy kilka słów napisać.

Czwartego października poprowadzę w Szczecinku spotkanie z Katarzyna Bondą. Okrzyknięta królową polskiego kryminału, Pani Kasia wynosi polską literaturę kryminalną na nowy pułap. Wprowadza tematy, osoby, czy wydarzenia, które dotychczas były domeną skandynawskich twórców. Dlatego też, można o Bondzie przeczytać - polska Camilla Lackberg.
Udało się zaprosić tą wspaniała reporterkę, pisarkę i piękną kobietę z okazji organizowanych wraz z Szczecineckim Kołem Fantastyki wieczorków literackich. Powiem szczerze, że obok organizowanego GRYFCONU, jest to największy temat jakim się zająłem i mam nadzieję, że wszystko skończy się super. Dlatego jestem dumny z tego jak cholera.
Machina reklamowa rusza od soboty. Oczywiście foto relacja będzie wrzucona na blog i stronę. W tym miejscu chcę podziękować Biuru Detektywistycznemu CONTRA za wsparcie finansowe. Dzięki wielkie. Oraz innym szanownym sponsorom i patronom. Zapraszam wszystkich, bo warto.


KFASON. Tak następna impreza praktycznie dwa tygodnie po spotkaniu z Kasią Bondą, zawitamy z chłopakami z SzKF do Krakowa (mam nadzieję, że osobiste plany zawodowe nie pokomplikują się ). Co tam będziemy robić? ehehehhe.
Jednym z celów jest zrobienie sobie słitaśnych fotek ze wszystkimi z kim dam radę. A to z powodu pewnego projektu, który siedzi mi w głowie. Także uważajcie! Koleś biegający w koszulce "Okiem na Horror", któremu z reki będą lecieć fleszowe błyski, to Ja :).
Dzięki zaproszeniu jakie otrzymałem od organizatora, będę miał swoje 60 min. podczas prelekcji. Będzie to dość dziwna prelka ze względu, że będzie nas chyba kilku :) Na pewno z Piotrkiem Rozmusem autorem "Bestii", porozmawiamy o granicy - jeżeli istnieje- pomiędzy horrorem a thrillerem. Będzie też MEGA niespodzianka, o której oczywiście nic nie mogę powiedzieć. Chyba że tyle, że organizujemy ja wraz z chłopakami z SzKF - więc dlatego będzie nas kilku:). Zapraszam wszystkich, choć tego typu wystąpienia nie są moją najmocniejszą stroną. Gwarantuję jednak dobrą zabawę.


Następną imprezą jest Szczecinecka Noc Horrorów, czy Maraton Horrorów, jak się nie mylę 30 .X.
Czyli uderzamy do kina na fajne filmy. Przed pokazem mały konkursik, do wygrania będą horrorowe gadżety.

ROCZNICA. Od października ruszymy z konkursem jakiego fb nie widział. Powoli biorę się za organizację tej imprezy. Będą konkursy, będą nagrody. Będzie to, naprawdę duże wydarzenie. Już zaczynam powoli pozyskiwać fundatorów nagród. Pomysł cały czas gdzieś w głowie się układa.
Jak sobie pomyślę, co strona Okiem na Horror osiągnęła przez rok działalności, to wierzyć się nie chce.
Aby tylko podziękować wydawnictwom, blogom i Wam trzeba będzie stworzyć chyba osobną zakładkę na blogu :) Super. Zapewne o rocznicy będzie także na KFASONIE.

Wszędzie tam gdzie będziemy znajdziecie nasze logo. Ha i nie tylko. Bo także, możecie potknąć się o Oko na HORROR DAYu wrocławskim, jednodniowym konwencie horroru.
Ponadto będziecie mogli logo pogładzić na książkach wydawanych przez Replikę, Videograf, WN Katedra i OW Literat, a kto wie czy nie u innych wydawców. Także patronujemy i to mocno.

I to chyba tyle na ten rok :)


pozdrawiam Seba
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz