niedziela, 30 listopada 2014

Assassin`s Creed- Unity. Oficjalny album.Seria Chimaera wydawana przez Zyska, pomimo wydania dopiero kilku pozycji (min: Demonolog, Virus), zdążyła przyzwyczaić nas do nietuzinkowych i nie klasyfikujących się w jeden gatunek powieści. Powieści ciekawych, świetnie wydanych zarówno jeżeli chodzi o tekst jak i grafikę.

Właśnie grafika, jest głównym atutem albumu "Assassin`s Creed- Unity". Jest to album blisko dwustu stronicowy, na którego stronach znalazły się setki grafik związanych z tą rewelacyjną serią gry Assassin`s.
"Album przeniesie graczy w samo serce Paryża, wprost na brudne i ponurego ulice miasta pogrążonego w bohaterskich walkach Wielkiej Rewolucji Francuskiej.  Książka stanowi skarbnicę nigdy niepublikowanych grafik prezentujących szkice z kolejnych faz powstawania gry, uzupełnionych szczegółowymi komentarzami jej twórców.
Paryż Asasyna Arna Doriana odtworzono z niespotykanym wcześniej rozmachem, z zapierającymi dech w piersi detalami. Arysci z Ubisoft Montreal i całego świata mając do dyspozycji największe pŁótno, jakim kiedykolwiek dysponowano, stworzyli tętniące życiem miasto, pełne niespokojnych mieszkańców walczących na barykadach w cieniu górujących nad wszystkim gilotyn"

Całość zebrał Paul Davis, pracujący w branży gier komputerowych ponad dwadzieścia lat. Lecz przede wszystkim jest autorem kilku świetnie przyjętych albumów do gier min: "The Art of Watch Dogs", czy "The Art of Assassins creed VI: Black Flag."

W albumie znajdziemy szereg grafik przedstawiających głównych bohaterów gry, szkice miejsc, pomieszczeń czy sceny z życia miasta. To co urzeka w wielu grafikach to dynamiczne postaci. Oglądając te obrazy mamy wrażenie, że czas nagle się zatrzymał i wszystko stanęło w jednym momencie. Zachwyca także bogactwo kolorów, dbałość o szczegóły - choćby w grafice przedstawiającej Klinikę La Touchea - choć raczej rzeźnię.

Dzięki stworzeniu przez autorów, grafik charakterystycznych dla obrazów malowanych  pastelami, album ten spodoba się nie tylko fanom cyklu Assassin`s, lecz także miłośnikom malarstwa, szczególnie historycznego. Z tym , że dla tych pierwszych jest to pozycja obowiązkowa.
Jedynym minusem może być na pierwszy rzut - cena - sto zł..
Jednak biorąc pod uwagę, że premierowa gra kosztuje wiele więcej, tym bardziej na XBOX, PS3 czy PS4, to dla miłośników asasyna, cena powinna być do przyjęcia.

Poniżej przedstawiam Wam kilka grafik.
1 komentarz:

  1. Faktycznie, pozycja dla Wielkich Fanów gry, którzy mają jeszcze cierpliwość grać w kolejne części :) Cóż, ja też jestem fanką, ale tylko pierwszych gier. Potem zaczęło robić się jakoś niezręcznie nudno. Album jest piękny i każdy gracz chętnie dostałby go w prezencie :)

    OdpowiedzUsuń