czwartek, 18 października 2018

Lilja Sigurdardottir - Pułapka


Gdybym miała opisać Pułapkę jednym słowem, użyłabym określenia ” intrygująca”.
Rzadko sięgam po kryminały noir, jednak ten zrobił na mnie niesamowite wrażenie.
Autorka stworzyła w tej historii oryginalną  mieszankę bohaterów, których drogi pewnie nigdy by się nie skrzyżowały, gdyby tak bardzo nie kochały….
Sonja prowadziła szczęśliwe życie jako żona i matka. Jednak kiedy wdała się w gorący romans z kobietą, mąż Adam zażądał od niej rozwodu i przejął opiekę nad ich synem Tomasem.
Zrozpaczona kobieta potrzebuje pieniędzy, by udowodnić przed sądem, że jest w stanie zająć się dzieckiem. Gdy dostaje propozycję przemytu kokainy za pokaźną sumę gotówki, nie waha się ani przez chwilę.
Okazuje się, że zdesperowana matka doskonale sprawdza się w roli przemytniczki i przyjmuje kolejne zlecenia. Nie wie jednak, że ktoś bacznie obserwuje każdy jej ruch. Sonja szybko się przekona, że z przestępczego świata nie ma powrotu. Wpada w pułapkę.Fabuła Pułapki jest tak wciągająca , że nie mogłam przestać jej czytać, a nawet zarwałam jedną noc, bo moja ciekawość nie lubi być wystawiana na ciężkie próby.
Do Sonji podchodziłam na początku ze sporym dystansem, ale z każdą przeczytaną stroną zdobywała ona moją sympatię. W finalnym podsumowaniu tej historii, Sonja jest jak najbardziej pozytywną bohaterką, która musiała przejść ciężką drogę, aby odzyskać syna.
Należy się bardzo głęboki ukłon w stronę autorki za styl, w jakim odkrywa krok po kroku kolejne części tego kryminału. Intryguje  śmiałymi scenami erotycznymi z udziałem Sonji i jej kochanki, jest to jednak ukazane  w sposób naturalny i nie budzący zgorszenia.
Warto zwrócić uwagę na celnika Bragiego, ta postać wzruszyła moje serce. Dodał on mnóstwo ciepła i dobrych emocji całej tej historii. Bez niego ta książka byłaby smutna i surowa. Mimo wszystko, to kobieta jest postacią dominującą w tej historii. To ona walczy, idzie do przodu, planuje i rozgrywa kolejne elementy gry jak partię szachów. Gubi po drodze godność, a z czasem strach.
Sięgnijcie po Pułapkę, ale nigdy w nią nie wpadajcie.
Kryminał o silnej kobiecie, opowieść o miłości i dramat psychologiczny-to wszystko na blisko trzystu stronach świetnej książki.
Szczerze polecam!

Wydawnictwo Kobiece już zapowiada kolejne dwa tomy z tej serii pt „Sieć” i” Klatka”, tak
więc jest na co czekać…

Beata Sokołowska - 100kilkoksiazek
3 komentarze:

 1. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy duchowej w którejkolwiek z tych sytuacji:
  Odzyskaj miłość, owoc macicy, włókniak, boom biznesowy, przełom finansowy, wzbogacaj się bez rytuału, mów, jak zły sen, obietnica i porażka, padaczka, sprawa sądowa, zaburzenia psychiczne,
  Spotkanie polityczne FYI, zatwierdzenie wizy, rak, wydać i wrócić, szczęście, naturalne zdrowie, udar mózgu, Si, ckle cell, impotencja, wygrana w sądzie, promocja w pracy, ton dowodzenia, pierścień ochrony,
  i wiele więcej, kontakt e-mail: Ededetemple@gmail.com LUB jaka aplikacja +38972751056

  OdpowiedzUsuń
 2. I have been in relationship with my boyfriend for 2 year now and we were planning to get married soon and all of a sudden he left me for another girl, i really love this guy and never can imagine my life without him. I further tried all my best to get him back but all my effort to get him back in my life did not work out. It was on this faithful day, i came across some comments on a website about this great spell caster called Chief Dr Lucky, so many persons claimed that he help them to renew their relationship and bring their ex back, i had to contact him because he was my last hope. I contacted him through his email and he assured me that in two days time my boyfriend is going to leave the other girl and come back to me and it was a very great surprise to see my boyfriend coming back to me after two days. I am so very happy today that he came back to me and i achieved this with the help of Chief Dr Lucky, and i advice if you need his help too Email: Chiefdrlucky@gmail.com or Whats App: +2348132777335 Website: http://chiefdrluckysolutionhome.website2.me/

  OdpowiedzUsuń
 3. Beware of online spell or to fix your broken marriage or relationship problem or after a divorce or Breakup,I was recently scam by two of them, until one faithful day i meet a man called Dr Oseiboh who help me to get back to the mother of my 2 kids after we have been separated for 3 years,I only pay for the items required for the spell and he cast the spell for me within 48hours my ex wife called me and beg me to forgive her for everything and we are back together.if you need a real and quick love spell or you are passing through pregnancy problem Dr Oseiboh is the answer, Please if any body needs. LOVE SPELL,LOTTERY,PREGNANCY SPELL, DIVORCE SPELL,STOP COURT CASE AND WIN ANY COURT PROBLEM,DEATH SPELL,BUSINESS SPELL AND MANY MORE YOU MAY NEED. Email him now for your own help. via email droseiboh12@gmail.com add him on whatsapp line or call +2347017565415.

  OdpowiedzUsuń