Okiem na Horror

Okiem na Horror

poniedziałek, 31 lipca 2017

Lian Hearn - Pan ciemnego lasu

Na tle dzikiego lasu, imponujących zamków, ukrytych świątyń i pól bitewnych przygoda, która rozpoczęła się w "Cesarzu ośmiu wysp", zmierza ku pasjonującemu zakończeniu w "Panu Ciemnego Lasu", drugiej części "Opowieści o Shikanoko" Lian Hearn.

Prawowity władca znika. Shikanoko zostaje skazany na życie wyrzutka w Ciemnym Lesie, pół człowieka, pół jelenia. Jednak potężni panowie, którzy teraz rządzą Ośmioma Wyspami, stają się ofiarami podejrzliwości i choroby, a królestwo pustoszą susze i głód. Jedynie Shikanoko może przynieść krajowi uzdrowienie, osadzając na Lotosowym Tronie prawdziwego cesarza. A tylko jedna osoba może sprowadzić go z Ciemnego Lasu...Ledwo skończyłem czytać pierwszą część opowieści o Shikanoko " Cesarz ośmiu wysp", a na rynku pojawił się tom drugi "Pan ciemnego lasu". Więc gdy tylko znalazłem wolną chwilę oddałem się  ponownie opowieści o magicznej, niesamowitej, egzotycznej i mrocznej Japonii.
Lian Hearn, to marka pewna, jeżeli chodzi o aplikowanie czytelnikowi wspaniałych doznań związanych z lekturą jej książek, więc i tym razem się nie rozczarowałem. Podobnie jak w pierwszym tomie fabuła i akcja prowadzone są dynamicznie, bez szerszych wycieczek na poboczne tematy. Losy głównych bohaterów są misternie tkane w sieć powiązań, aby na koniec splotły się w całość. W sumie opisując świat jaki przedstawiła nam autorka, mógłbym poprosić Was o znalezienie recenzji "Cesarza ośmiu wysp", który miałem przyjemność opisać jakiś czas temu (link). Obydwa tomy stanowią nierozerwalną całość i kończą historię Shikanoko, zaczynając historię rodu Otori, więc opowieść, dzięki której mieliśmy okazję poznać twórczość Hearn kilka lat temu.

Oczywiście "Pan ciemnego lasu" to powieść historyczno fantastyczna, jednak i tym razem znajdziemy w niej elementy grozy i niesamowitości, co bardzo cieszy.

Podobnie jak pierwszy tom, "Pan ciemnego lasu" jest pięknie wydany - twarda oprawa, wstążka zakładka, koloryzowane krawędzie stron, nadają całej dwutomowej opowieści o Shikanoko niesamowity wygląd.
Bardzo polecam jako wspaniale uzupełnienie biblioteczki,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz