wtorek, 8 maja 2018

Zapowiedzi wydawnictwa Phantom Books


 PREMIERY W MAJU

Jarosław TUROWSKI - NIENAZWANY

Bezdomny zaczepia Fabiana na ulicy i daje mu kopertę. Wewnątrz znajduje się zdjęcie przedstawiające jego, jako inwalidę z amputowanymi nogami. Fotografia znika w tajemniczych okolicznościach. To dopiero początek zagadki, którą musi rozwiązać chłopak. Fabian wpada na ślad swojej biologicznej matki przebywającej w szpitalu psychiatrycznym. Obłąkana kobieta twierdzi, że chłopak jest synem jej i Jezusa.
*
Zuza jest obiektem fantazji wszystkich mężczyzn. Dziewczyna dla zabawy wdaje się w romans z wikariuszem parafii. Dwa miesiące później w tragicznym wypadku umiera siostra Zuzy. Pod opiekę dziewczyny i księdza trafia osierocony, opóźniony intelektualnie chłopczyk – Kubuś. Dziewczyna przyłapuje kapłana na molestowaniu dziecka.
W między czasie przebudza się Nienazwany – prastary demon, który przekracza światy równoległe, pozostawiając po sobie tylko zagładę. Żywi się złymi emocjami, festyn perwersji przyciąga go na plebanię. gdzie opętuje Zuzę. Rozpoczyna się koszmar.
Losy Fabiana i Zuzy zostają splecione w labiryncie krwawych wydarzeń. Jedynym wyjściem, jest pokonanie Nienazwanego!
Powieść.Premiera maj 2018.

Dominik ŁUSZCZYŃSKI - CHORAŁY Z POGRANICZA CZASU
Opowiadania Dominika to coś więcej niż naśladownictwo grozy „sprzed wieków”. Oczywiście można w tych opowiadaniach znaleźć wszystko, czym zachwycali dziewiętnastowieczni klasycy: podniosły styl, wyraziście skonsturowane postaci, niepokojącą, pełną niesamowitości atmosferę. Łuszczyński, autor bloga poświęconego właśnie archaicznej fantastyce, znakomicie opanował materiał źródłowy. Jednak autor okazuje się kimś więcej, niż tylko epigonem Poego, Lovecrafta czy Le Fanu. „Chorały spoza granicy czasu” wychodzą poza ramy prostego pastiszu. To po prostu znakomicie napisane teksty, których pomysły i klimat powinny usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagającego czytelnika.
Piotr Borowiec
Zbiór opowiadań. Premiera maj 2018.


POZOSTAŁE ZAPOWIEDZI.

    Robert CICHOWLAS – OPĘTANA - W centrum Poznania rozbija się samolot lecący do Londynu z ponad setką pasażerów na pokładzie. Cudem nie ginie nikt, a ranni trafiają do szpitali. Jedna osoba pozostaje zaginiona – jest nią jedenastoletnia dziewczynka, córka kapitana samolotu.

Feralny lot miał być ostatnią szansą ratunku dla małej Magdy. Została ona opętana przez złowrogą istotę, której nie zdołali wypędzić najlepsi polscy egzorcyści.

Sytuacja zaognia się jeszcze bardziej, gdy dochodzi do kolejnej katastrofy.

Jedynymi osobami, które wiedzą, co się dzieje, są wiekowy krakowski egzorcysta Ryszard Marcinkowski oraz egzorcysta i medium Witold Meyer. Zanim jednak staną do nierównej walki, muszą się dowiedzieć, kto lub co opętało dziewczynkę. I zrozumieć dlaczego ludzie wychodzą żywi z wypadków tylko po to, by cierpieć niewyobrażalne katusze.

Powieść.Premiera czerwiec 2018

 Maciej KAŹMIERCZAK – WSZECHMOCNY
Wszechmocny to dziejące się równolegle historie dwóch mężczyzn, którzy zmagają się z mrocznymi kartami swojego życia. Obaj mają wspólną, przesyconą grozą przeszłość - w dzieciństwie dotknęły ich wydarzenia, które na zawsze zmieniły ich życie. Teraz, dawne szepty dochodzą do głosu, przez co obaj zaczynają stawać się potworami.
Powieść. Premiera czerwiec 2018.

    
         POLSKI ROCZNIK WEIRD FICTION – SNY UMARŁYCH

Opowiadania.

 ANTOLOGIA OPRACOWAŃ POŚWIĘCONYCH TWÓRCZOŚCI STEFANA GRABIŃSKIEGO

WIWSEKCJE GROZY


Tomasz SIWIEC – DOM HORRORU - W oddanym do użytku budynku mieszkalnym dochodzi do serii brutalnych samookaleczeń i morderstw. Wezwani na miejsce policjanci są przerażeni tym co zastają w mieszkaniach. Skala cierpienia i szaleństwa przeraża nawet ich. Policja wpada na trop, który prowadzi do dawnego, mrocznego kultu wyznawanego w Indiach. Kultu o którym wspomina się szeptem i ze strachem. Okazuje się, że administrator bloku przebywał przed laty w Tybecie, a jego przeszłość nie jest taka oczywista.

POWIEŚĆ

 PIOTR BOROWIEC – ESEJE (tytuł roboczy) 
WIWISEKCJE GROZY

 WOJCIECH GUNIA – MERKURIUSZ tom 1.
POWIEŚĆ


     Tomasz SIWIEC – ODDECH GNIJĄCYCH CIAŁ 
   POWIEŚĆ


Łukasz RADECKI – ODIUM 
POWIEŚĆŁukasz Radecki – MIASTO CZAROWNIC POWIEŚĆ


MIKOŁAJ KOŁYSZKO – GROZA JEST ŚWIĘTA
WIWISEKCJE GROZY

  JAKUB BIELAWSKI
OPOWIADANIA


John EVERSON – SYRENA (THE SIREN) - Syrena - Evan jest oczarowany intrygującą pieśnią pięknej nagiej kobiety, którą zobaczył nad oceanem w samotną noc. Ale to nie jest zwykła uwodzicielka. Jest syreną, jedną z legendarnych morskich istot, które żerują na niczego nie podejrzewających mężczyznach. Syrena stwierdza, że Evan będzie jej następnym kochankiem. Rozpoczyna się koszmar. NAJLEPSZY HORROR EROTYCZNY JOHNA EVERSONA!
POWIEŚĆ. Pażdziernik 2018     

Tomasz KRZYWIK - NOSTALGIA - To opowieść o Pawle Lisowskim, nauczycielu historii, którego los rzucił w piekło wojny domowej. Po nieudanych próbach odzyskania normalnego życia, decyduje się na powrót do rodzinnej miejscowości, by tam szukać spokoju. Jednak szybko okazuje się, że wiecznie spowite mgłą miasteczko zamiast ukojenia przyniesie mu coś zupełnie innego. Spotkany po latach ojciec okazuje się cieniem dawnego siebie, a poznana w pociągu dziewczyna zdaje się wiedzieć niepokojąco wiele o przeszłości Pawła. I kim jest malarz, który nigdy nie opuszcza poddasza swojego domu i snuje opowieści o „ciemności”? Skąd zna siostrę Lisowkiego, skoro zaginęła jeszcze na początku wojny? „Nostalgia” to przerażająca, ale i przepełniona tęsknotą opowieść o próbie rozliczenia się z własną przeszłością.
POWIEŚĆ


DAGAMRA ADWENTOWSKA – NIE OTWIERAJ OCZU POD WODĄ

OPOWIADANIA
Robert CICHOWLAS – DWUGŁOWY ALIGATOR


Tajne laboratorium III Rzeszy, w którym naziści przeprowadzają eksperymenty genetyczne. To tam, Hermann Goring zapragnął stworzyć dla siebie nową zabawkę. Krwawą zmutowaną bestię, którą będzie karmił więzionymi Żydami i Cyganami. Pojmany i zmuszony do współpracy sowiecki naukowiec musi wyhodować 10 metrowego dwugłowego aligatora. Promieniotwórczy fosfor i genetyka wydają się najgorszym z możliwych połączeń, które przetrwa piekło wojny i uśpione zbudzi się kilkadziesiąt lat później.
NOWELA


 Scott NICHOLSON – POSIADŁOŚĆ (THE MANOR) - Ephram Korban - zanim odebrał sobie życie był wielbicielem ludzkiego ducha i twórczości, poświęcając się na gromadzeniu sztuki w jej wielu formach - literaturze, fotografii, malarstwie i rzeźbie.

Położony w sercu Appalachów stoi dom, który zbudował jako miejsce odosobnienia dla artystów, aby doskonalili swoje umiejętności i starali się stworzyć najwybitniejsze swoje dzieła. Wyizolowana ze świata zewnętrznego, w rezydencji bez prądu, grupa artystów zaszywa się na sześć tygodni w mrocznej posiadłości

Dołącza do nich Anna Galloway. Kobieta nie interesuje się jednak sztuką, a jeszcze mniej ludźmi, którzy ją tworzą. Jej wrażliwość bardziej odpowiada rzeczywistości poza fizycznej, nadprzyrodzonej. Widzi dusze zmarłych, a wizje których doświadcza ujawniają ich straszne tajemnice. Anna jest medium, która dwór Korbana widziała w swoich snach - i wierzy, że duch mizantropa wędruje po jego korytarzach.

POWIEŚĆ
John EVERSON - (NIGHT WHERE) - NightWhere nie jest zwykłym klubem swingersów. Wiedzą o tym tylko ci, którzy otrzymują czerwone zaproszenia. Kultowa powieść - intensywna, brutalna i przerażająca, i tylko dla tych, którzy potrafią poradzić sobie z tym konkretnym tematem. Po odwróceniu ostatniej strony świat czytelnika ulegnie zmianie!
POWIEŚĆ


Ramsey CAMPBELL – (THE NAMELESS) - Barbara Waugh przeżyła najgorszy horror, jaki matka może sobie wyobrazić. Jej mała dziewczynka, Angela, została w okrutny sposób zamordowana. Ale teraz, po latach, tajemnicze telefony wywołują zarówno nadzieję, jak i strach. Za każdym razem głos dziewczynki po drugiej stronie słuchawki mówi: "MAMUSIU, POMÓŻ MI !!!".
POWIEŚĆMort CASTLE – NOWY KSIĘŻYC NA WODZIE (NEW MOON ON THE WATER)

OPOWIADANIA (Nagroda Brama Stokera)

CZASOPISMO OKOLICA STRACHU
CZERWIEC
WRZESIEŃ
GRUDZIEŃ


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza