piątek, 6 maja 2016

Komiksy księgarni OKAMI. BLUE HEAVEN#1

Tytułowy "Blue Heaven" to luksusowy statek pasażerski, na pokładzie którego jest więcej atrakcji i przepychu niż w całym Vegas. Ten wyjątkowy liniowiec wyrusza w kolejny rejs. Na pokładzie trwa zabawa, statek jest na pełnym morzu i wydaje się, że będzie to kolejny standardowy rejs. Jednak to tylko złudzenie. Po pewnym czasie jeden z oficerów zauważa dryfujący kuter rybacki. Pomimo początkowego sprzeciwu właściciela statku, kapitan podejmuje decyzję o wysłaniu na pokład kutra szalupy ratunkowej. Na miejscu marynarze natrafiają na ślady rzezi, ich oczom ukazuje się widok zmasakrowanych ciał leżących w nieładzie, wszędzie widać ślady krwi i walki. Ku zaskoczeniu ekipy ratunkowej okazuje się, że dwie osoby przeżyły. Jedna z nich zachowuje się normalnie, jest przytomna i sprawia wrażenie jakby zaistniała sytuacja jej nie dotyczyła. Drugi z rybaków zostaje znaleziony w skrzyni, w stanie bliskim śmierci. Obaj trafiają na "Blue Heaven". Ten rejs nie będzie taki jak poprzednie.

"Blue Heaven" Tsutomu Takahashiego to pierwszy tom z serii, wydany w 2014 roku. Historia opowiedziana na kartach komiksu, nie kończy się wraz z ostatnią stroną.
To dopiero początek. Fabuła jest ciekawa, opowiedziana w płynny sposób, grafiki czarno białe narysowane dość "pospolitą" kreską, jednak są przejrzyste i ogląda się je z zainteresowaniem. Ja
przynajmniej po przeczytaniu komiksu, ponownie przekartkowałem strony wyłapując co ciekawsze sceny. Na pokładzie znajdujemy ciekawe i w pewnym sensie upiorne postaci (jak chociażby niepełnosprawny właściciel statku), które swoim zachowaniem mogą przyprawić  dreszcz emocji podczas czytania i oglądania komiksu. Samo wydanie jest przygotowane porządnie: kolorowa obwoluta ( właściwa okładka jest czarno biała), kilka kolorowych stron na kredowym papierze poprzedza strony, na których poznajemy przygody głównych bohaterów. Komiks dedykowany jest dla osób powyżej szesnastego roku życia, jednak nie znajdziecie w nim jakichś ekstremalnie krwawych obrazów. Mimo to, jest to mroczna i agresywna historia, która przypadnie do gustu fanom mocniejszych klimatów. 
Ten i inne komiksy możecie zakupić na stronie księgarni i antykwariatu OKAMI.
Ja wybieram się na pewno po dalsze części "Blue Heaven"

W ofercie sklepu znajdziecie także recenzowany wcześniej na Oku komiks "Ogar i inne opowiadania niesamowite" Lovecrafta. Ta pozycja jest również warta polecenia.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza