Okiem na Horror

Okiem na Horror

środa, 20 lipca 2016

HIDEOUT - Masasumi Kakizaki. Komiks.

Miki i Seiichi są małżeństwem, które spędza czas na pięknej wyspie. Nad ich związkiem ciąży tragedia, która rzutuje na związek obojga. W nieszczęśliwym wypadku stracili syna. Spędzenie wspólnie czasu na rajskiej wyspie ma być terapia, która powinna pogrzebać demony przeszłości. Jednak nie jest to łatwe. Miki obwinia Seiichiego o śmierć syna.

Seiichi postanawia podjąć jeszcze jedną próbę ratowania małżeństwa. Namawia Miki na wypad nad wodospad, który według legendy przynosi szczęście odwiedzającym go parom. To nie jedyna legenda związna z wyspą. W trakcie wojny toczyły się na niej walki, w których zginęły tysiące żołnierzy, podobno w wielu miejscach pięknej wyspy nadal bieleją kości poległych. Bohaterowie wyruszają nad wodospad, pogoda się załamuje, nadciąga ulewa, do tego w samochodzie kończy się paliwo. W trakcie jazdy dochodzi do kolejnej kłótni podczas której Seiichi postanawia pozbyć się przeszłości i rozpoczać nowe życie. Pod pretekstem dotarcia do chaty znajdującej się w głębi lasu wyruszają w deszczu po pomoc. Seiichi postanawia zabić Miki, ta jednak ucieka i
skrywa się w pobliskie jaskini. Tam dochodzi do zabójstwa. W ciemnościach jednak jest ktoś jeszcze, kto obserwuje mordercę. Z czasem okazuje się, że Miki przeżywa, jednak na ratunek dla obojga jest już za późno. Oni nadchodzą.

Masasumi Kakizaki stworzył komiks wyjątkowy. To zdecydowanie najmocniejszy, najbardziej brutalny i krwawy komiks jaki czytałem. Samej treści nie jest dużo,  klimat tworzą niesamowite czarno białe grafiki,  często jedna scena rozrysowana jest jednym obrazem na dwóch stronach. Ponieważ akcja w zdecydowanej większosci dzieje się w ciemnej jaskini, to tło jest czarne lub szare. Pomimo tego, najdrobniejsze szczegóły rysunków są dobrze widoczne.

Pomiędzy rozdziałami, które prowadzą główną akcję mamy krótkie powroty do przeszłości, do czasu rodzinnej tragedii. To ciekawy zabieg, pozwalający na chwilę odetchnąć od klaustrofobicznych grafik Masasumi.  A odetchnąć trzeba, ponieważ strony obficie spływają krwią.
Komiks jest pięknie wydany, rewelacyjna okładka na obwolucie z pewnością przyciągnie uwagę każdego fana horrorów i gwarantuje wewnątrz ostrą jazdę.

Komiks dostępny w

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz